איך לנצח את ההנגאובר בפורים

איך לנצח את ההנגאובר בפורים

אחרי ערב ארוך של שתייה התעוררתם בבוקר עם תחושה נוראית של כאבי ראש, כבדות בגוף ואף כאבי בטן ובחילות? מזל טוב, יש לכם הנגאובר!

פורים עוד רגע מגיע, איתו המסיבות וכמובן האלכוהול כי לשתות "עד דלא ידע" זו מצווה שכולנו, מוכנים ואוהבים לאמץ. ולכבוד החג הכייפי ביותר שיש לנו, בדקנו, חקרנו וסקרנו עבורכם את כל מה שנכון או לא נכון לעשות עם שתיית אלכוהול במסיבה. איך ליהנות ולא להתעורר עם הנגאובר בבוקר שלמחרת.


מהו הנגאובר - Drink Over

מהו הנגאובר ומה בדיוק עשיתם שהחמיר אותו?

הביטוי הנגאובר הגיע ככל הנראה בגלל אחת מתופעות השתייה שכולנו רוצים להימנע ממנה ההקאה שגורמת לנו לרכון קדימה ולהקיא את כמויות האלכוהול שהגוף שלנו פשוט לא מסוגל לשאת.
אך אם שתיתם ולא הקאתם, העברתם את הבילוי בכיף; ובבוקר קמתם בתחושה קשה של הנגאובר הכולל את הסימפטומים של בעיות ריכוז, רגישות לאור, רגישות לצלילים חזקים, סחרחורות עייפות קשה, כאבי ראש, יובש בפה, בחילות ואף הקאה. כנראה שאתם סובלים מהנגאובר.
ההנגאובר, הינו תופעה של הצטברות אצטילדהיד בגוף. זהו חומר המופק בתהליך הפירוק של האלכוהול בדם, ההצטברות שלו למעשה יוצרת מצב של אבדן מלחים והתייבשות של הגוף. כמו כן הוא משפיע לרעה על קצב הלב שלנו ועל רמת הסוכר בדם.


מה לא לעשות כדי שלא יהיה הנגאובר

אלו התנהגויות עדיף היה למנוע כדי להקטין את תופעת ההנגאובר?

1. עדיף לא לשתות משקאות מוגזים בשילוב עם האלכוהול- שילוב זה מגביר את ההנגאובר.
2. קוקטייל שנבנה עם משקה דיאטטי כלשהו מגביר את ההנגאובר
3. שתיתם קפה? אמנם חשבתם שהוא יעורר אתכם ויקל על ההנגאובר אך הוא מגביר אותו כי הוא משתן חזק מאוד ולכן מגביר את התייבשות הגוף.
4. לקחתם משככי כאבים לכאבי הראש? במקרה של הנגאובר הם דווקא מגבירים את התחושה הנלווית להנגאובר ולא משפרים את המצב.מה כן עושים - תוסף תזונה Drink Over ומיים

מה כן כדאי לעשות?

1. שתיית מים ומלחים מסייעת בסילוק ההנגאובר- משקאות איזוטוניים למשל יכולים לסייע מאוד.
2. אמנם ההנגאובר לעיתים פוגע בשינה, אך אם יש לכם את האפשרות, פשוט המשיכו לישון עד שהשפעה של ההנגאובר תעבור.
3. הקפידו לשתות הרבה מים לפני השינה, כדי לסייע לגוף להתמודד עם תופעת ההתייבשות של ההנגאובר.
4. קחו תוספי תזונה למניעת הנגאובר- כן יש דבר כזה!
תוסף התזונה בשם "דרינקאובר" מסייע לגוף בצורה יעילה מאוד לספוג את שאריות האלכוהול בדם במהלך השינה, ויפתיע אתכם בבוקר כאשר תתעוררו ותחושו טוב יחסית ללילה מלא אלכוהול.
פורים שמח, ושתו כמובן במידה שתיהנו בערב ועם "דרינק אובר" תתעוררו כמו חדשים בבוקר.